przejdź do treści

Klub sympatyków języka esperanto
Irena Tomaszewska
kierownik


Działalność nasza opiera się przede wszystkim na propagowaniu języka i idei Esperanto wśród seniorów, jako jednej z ciekawych możliwości aktywizacji.
W oparciu o Szczeciński Zarząd PZE aktualnie prowadzimy cotygodniowe zajęcia kursu podstawowego oraz spotkania konwersacyjne dla bardziej zaawansowanych. Utrzymujemy stałe kontakty z esperantystami w kraju i za granicą poprzez internet oraz wzajemne odwiedziny: szczególnie z sąsiadami z Niemiec, ( Berlin Prenzlau ,Neubranderburg) czy udział w spotkaniach, zjazdach , kongresach.
W 2015 r. uczestniczyliśmy w setnym jubileuszowym światowym kongresie Esperanto w Lille( Francja.), w tym roku wybieramy się do Nitry (Słowacja).
Aktualnie bierzemy udział w organizowaniu III Szczecińskiej Wiosny Esperanckiej „Zielony Szczecin” i 60 -lecia szczecińskiej filii PZE w kwietniu,(22-24) na którą przybędzie sporo gości z kraju i z zagranicy. Planujemy też udział w kongresie szwedzkim w Gdańsku, polskim w Łodzi, festiwalu piosenki esperanckiej we Wrocławiu. Przygotowujemy się też do prezentacji Esperanta „Pod Platanami” oraz Wystawy Książek Esperanckich w Książnicy Szczecińskiej.

Irena Tomaszewska


Z życia zespołu

powrót na poprzednią stronę