przejdź do treści

Tam byliśmy


Zakończenie roku ak. 2021/22 w Bobolinie

tekst: Wanda Sobieralska ; foto: Andrzej Richter :: 16.07.2022

Koniec roku akademickiego 2021/2022 w Bobolinie
 
18 czerwca 2022 r. o godzinie 10 zero zero wyruszyły ze Szczecina trzy autokary ku Bobolinowi, wioząc zadowolonych i zaciekawionych słuchaczy naszego Stowarzyszenia. Zaciekawionych oczywiście tym, co za atrakcje na nich czekają, oprócz kontaktu z „naszymi braćmi młodszymi” czyli sympatycznymi alpakami.
Zarząd S U T W z prezes Magdaleną Richter, jak co roku, postarał się. Impreza, kończąca kolejny rok akademicki, odbyła się w plenerze na farmie alpak (oczywiście nie tylko alpaki stanowiły atrakcję, bo były też inne zwierzęta). Otóż na rozległym terenie rozstawione były stoły przy których podczas imprezy ucztowaliśmy. Były pieczone na grillu kiełbaski i kaszanka, była typowo polska pajda chleba ze smalcem i małosolnym ogórkiem, pieczywa nie liczę. Do picia mieliśmy zimne napoje i gorącą kawę , do której dołączono pączki. Część stołów ukryta była pod drzewami, ale część za osłonę miała tylko plażowe parasole , a pogoda dopisała, było upalnie. Oczywiście trochę ci pod parasolami zazdrościli tym pod drzewami, ale tylko trochę. Całą imprezę uatrakcyjnił występ Kabaretu Dwudziestolatek.
Clou imprezy stanowiło wystąpienie Magdaleny Richter prezes S U T W, podczas którego życzyła wszystkim miłej zabawy i wesołych wakacji. Gościliśmy na naszej imprezie przedstawicieli z UTW w Stargardzie. Przyjechała '' silna grupa '' - Panie Halina Gębka vice prezes zarządu , Danuta Rutkowska skarbnik i Zespół Chabry śpiewający piosenki biesiadne . Występy zespołu uprzyjemniły naszą biesiadę.
Odbyliśmy też krótki spacer na łąkę w towarzystwie alpak, gdzie pasły się kucyk, krowa i koń. W ten upalny dzień nie tylko ludziom, ale i zwierzętom chciało się pić. Uczestniczyliśmy w pojeniu tych zwierząt. Nie muszę mówić, że były śpiewy, fotomaniacy, i nie tylko, robili zdjęcia i nakręcali filmiki. Było gwarnie i wesoło. . . Rok akademicki 2021 / 2022 dobiegł końca
Do zobaczenia po wakacjach.
tekst: Wanda Sobieralska ; foto: Andrzej Richter
powrót