przejdź do treści

Wydarzenia: zespół literacko-historyczny COGITO


Spotkanie wigilijne w Cafe „Uśmiech”

         18 grudnia 2015 r. odbyło się wspólne spotkanie wigilijne Zespołów Przyrodniczego i Literacko - Historycznego. Organizatorkami były: Barbara Zamaro, Bronisława Steuer i Ewa Fabiańczyk. One to sporządziły listę uczestników, ustaliły menu oraz zadbały o wystrój sali. Trzeba przyznać, że poradziły sobie doskonale.
       Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10:00. Zebranych przywitały kierowniczki Zespołów: Aleksandra Wasiukiewicz i Jolanta Zorga-Pieńkos. Następnie głos zabrała Jolanta Adamczyk, która opowiedziała o zwyczajach wigilijnych i świątecznych. Kolejnym punktem programu był montaż słowny przygotowany przez dr Władysławę Homę. Udział w nim wzięli: Ewa Fabiańczyk, Lidia Załęska, Jerzy Sowiński, Róża Kubiak, Henryk Smentek i Ryszard Lasota.
       Z ciekawością słuchaliśmy Weroniki Ryby, która opowiedziała o kolędzie rosyjskiej.
       Część artystyczną urozmaiciła dr Genowefa Kondraciuk-Gabryś, która zaśpiewała „Kolędę dla nieobecnych” dedykując ją pamięci Danuty Łysakowskiej.
       Przyszła pora na dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Trwało to dłuższą chwilę. Każdy z każdym pragnął przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Atmosfera się ociepliła; zasiedliśmy do Wigilii. W radosnym nastroju wiedliśmy między sobą rozmowy.
       Rozeszliśmy się podbudowani miłą atmosferą i z nadzieją, że po świętach znowu się zobaczymy.
                                                                                                                                                                 Krystyna Byrda powrót na poprzednią stronę