Wydarzenia: Zespół przyrodniczy
Piknik nad Jeziorem Dąbskim - 14.06.2024 r.
Piknik nad Jeziorem Dąbskim - 14.06.2024 r.
W piękny słoneczny dzień spotkaliśmy się na plaży nad Jeziorem Dąbskim aby podsumować kolejny, kończący się rok akademicki. Wprawdzie jeszcze nie udajemy się na zasłużone wakacje, bo przed nami jeszcze ostatni punkt tegorocznego programu, wycieczka przyrodnicza do Berlina ale przecież tradycji i tym razem musiało stać się zadość.
Pierwszy raz byliśmy na tej klimatycznej, urokliwej plaży znanej niektórym mieszkańcom Szczecina z odbywających się tutaj licznych imprez kulturalnych i sportowych np. z Dąbskich Wieczorów Filmowych czy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Szkoda, tylko, że nie było trochę cieplej bo wtedy moglibyśmy być może skorzystać z jej wszystkich uroków. Wyremontowana po wielu latach a założona w latach 30 XX wieku plaża zaprasza do wypoczynku małych i dużych, szczególnie zaś zachwyca szeroki pas trawnika z rosnącymi na nim polnymi kwiatami.
W tej urokliwej scenerii miałam okazję podziękować wszystkim koleżankom i kolegom za kolejny razem spędzony rok, za spacery przyrodniczymi ścieżkami, za wspólne chwile na naszych piątkowych spotkaniach w siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Mam nadzieję, że ten przechodzący już do historii rok był dla nas nie tylko czasem radości ze spotkania z koleżankami i kolegami ale też wzbogacił nas w zdobytą wiedzę. Nie byłoby to możliwe bez wspaniałych członków zespołu, którzy swoim zaangażowaniem, wiedzą i talentami punkt po punkcie pracowicie realizowali program naszych zajęć. To dzięki nim uczyliśmy się, poszerzaliśmy swoją wiedzę, miło i pożytecznie spędzaliśmy te piątkowe poranki. Dziękuję Jagodzie Danak za prezentację o Ogrodzie w Glinnej, Krysi Pawlaczyk za organizację spotkań z panią profesor T. Radziejewską. Janeczce Rogiewicz za spacer Doliną Siedmiu Młynów, Andrzejowi Szyszce za poznawanie uroków, nawet w deszczu, Puszczy Bukowej, Eli Kędzierskiej – Kawie i Lodzi Topolewskiej za organizację wspaniałych wycieczek do Świnoujścia oraz Berlina. Naszemu doskonałemu duetowi Eli Rucińskiej i Julicie Szutowicz za mistrzowsko przygotowywane prezentacje a także za historyczno – przyrodnicze wędrówki. Dziękuję za dendrologiczną pomoc jakiej udziela nam zawsze Weronika Ryba.
Dziękuję Joli Bieli i Jadzi Śnieg, za artystyczną oprawę naszych mniej formalnych spotkań a koleżankom za przepyszne wypieki. Dziękuję Broni Steuer za pieczę nad naszymi finansami i organizację wspólnych wigilijnych spotkań oraz Steni Aluchnie za pomoc przy organizacji wycieczki do Muzeum Morskiego.
Julicie w swoim i całego zespołu imieniu dziękuję nie tylko za wspaniałe prezentacje, zdjęciową dokumentację naszego zespołowego życia, ale przede wszystkim za tę wielką, niewidzialną pracę, za kreatywną organizację zespołowego życia, za pomoc jakiej doświadczam przy prowadzeniu zespołu i za pozyskiwanie funduszy, które mogliśmy wykorzystać na organizację naszych działań.
Mnie również spotkała wzruszająca niespodzianka za którą całemu zespołowi dziękuję. Z całego serca dziękuję Wam za miłe słowa podziękowań i za książkę „Leśne gotowanie”. Postaram się kiedyś podzielić zawartą w niej wiedzą.
A potem przyszedł czas na prawdziwą ucztę, którą przygotowały nasze koleżanki. Nie mogło na niej jak zwykle zabraknąć specialite de la maison Eli Kędzierskiej -Kawy czyli chleba ze smalcem i domowych marynat, a także domowych wypieków naszych koleżanek, które błyskawicznie znikały z piknikowych stołów.
Tekst: Aleksandra Wasiukiewicz
Zdjęcia: Julita Szutowicz
Radość ze spotkania Spacer nad jeziorem Wśród zieleni
Przygotowania do grila Zastawione stoły Zajadamy grilowe przysmaki
Podziękowania dla Broni Podziękowania dla Joli
Podziękowania dla Eli i Lodzi Podziękowania dla Oli