przejdź do treści

Wydarzenia: Turystyka piesza i krajoznawcza TRAMP


Opis niektórych rajdów zrealizowanych w I kwartale 2019 roku.

                                                       Opis niektórych rajdów zrealizowanych w I kwartale 2019 roku.           

                                                                                                                Na nasze wędrówki nie ma złej pogody,

                                                                                                               a nasycona deszczem przyroda ma jeszcze większy urok.

22.01.2019

Dzisiejsza, prawie wiosenna pogoda otuliła nas rześkim powietrzem i wprowadziła w cudowny nastrój. Wędrowaliśmy po płaskim terenie podziwiając piękne dalekie pejzaże osnute leciutką mgłą. Na tle smutnej o tej porze zieleni ładnie prezentowały się smukłe białe brzozy. Tradycyjnie w Starym Leśnie zatrzymaliśmy się na krótki posiłek i dalej wędrowaliśmy w kierunku Tanowa. Było miło i gwarno jak zwykle aż do rozstania.

12.02.2019

Rajd rozpoczęliśmy z Osiedla Bukowego. Wędrowaliśmy po puszczy Drogą Dolinną wzdłuż Rudzianki. Moim zdaniem jest to najpiękniejsza trasa w Kniei Bukowej. Wypełniony ostatnimi opadami wijący się potok towarzyszył nam radosnym łoskotem. Minęliśmy leśniczówkę Klęskowo położoną na wzniesieniu obok strumienia i przez Przełęcz Siodło Zielawy doszliśmy pod Bukowiec. Po rozstaniu z Rudzianką wędrowaliśmy w kierunku Przełęczy Trzech Braci do Drogi Chojnowskiej.

Na skrzyżowaniu szlaków przy Dolinie Marzanny część grupy poszła w kierunku Szwedzkiego Młyna a „długodystansowcy” udali się do Uroczyska Mosty i dalej do Bunkrów. Miejscami trasa była bardzo trudna do pokonania, brnęliśmy przez kałuże i grząskie koleiny. Rekompensatą za trud była słoneczna pogoda i niezapomniane widoki strumienia meandrującego między lśniącymi wzgórzami. Wracaliśmy przez Tęczowy Most do Klucza. Kolejny raz aura okazała się dla nas łaskawa.

5.03.2019

Wytargani porywistym wiatrem wyruszyliśmy na trasę dzisiejszego rajdu do Lasku Arkońskiego. Przechodziliśmy obok Stawu Wędkarskiego, Leśniczówki Biała i Polany Miodowej by zanurzyć się w objęcia Lasku. Piękna aleja starodrzewia prowadziła nas w kierunku Syrenich Stawów. Stawy te powstały w zagłębieniach po eksploatacji torfu. Do niedawna niedostępne i zasłonięte chaszczami, teraz stały się pięknym uroczyskiem. W tej chwili jest to magiczne miejsce z ładnie wkomponowaną w naturę architekturą ogrodową. W jednej z altanek dzisiaj żegnaliśmy karnawał i świętowaliśmy imieniny naszych Helenek. Jak ostatkowy obyczaj nakazuje na stole dominował śledź w różnych wariacjach. Po biesiadzie wyruszyliśmy na Jasne Błonia w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. Niestety krokusy płatkami owinęły swoje szafranowe pręciki by uchronić się przed porywistym wiatrem. Musimy uzbroić się w cierpliwość, aby podziwiać je gdy radośnie uśmiechną się do slońca.

Tekst: Marysia Majewska    Foto: Alina Żarczyńska, Maria Majewska, Janysz Sokołowski. Stanisław Ziołecki.



5.03.2019, trasa Głębokie-Syrenie Stawy-Jasne Błonia

5.03.2019, trasa Głębokie-Syrenie Stawy-Jasne Błonia

22.01.2019, trasa Pilchowo-Stare Leśno-Tanowo

12.02.2019, trasa Bukowe-Uroczysko Mosty-Tanowo

12.02.2019, trasa Bukowe-Uroczysko Mosty-Tanowo

5.03.2019, trasa Głębokie-Syrenie Stawy-Jasne Błonia


powrót na poprzednią stronę