przejdź do treści

Wydarzenia: Turystyka piesza ŁAZĘGI


JAK POWSTAŁ ZESPÓŁ lAZĘGI?

 

Zespół turystyki pieszej ŁAZĘGI

Jak powstał zespół ŁAZĘGI ?

Opowiem jak to się stało i dlaczego.

Kiedy w listopadzie 2012 roku przestałam pracować zawodowo okazało się , że mam dużo czasu, który należy sensownie zagospodarować. Koleżanka namówiła mnie abym została studentem Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Moją pasją jest turystyka piesza, a miłością góry.

W 2012 roku działał prężnie zespół TRAMP, ale nie prowadził naboru nowych członków. Zespół wg podanej mi informacji był zbyt liczny.

Pomyślałam wtedy, że sama mogę poprowadzić zespół o podobnym profilu działania, dla tych których Trampy nie chcą. I tak w październiku 2013 roku powstał drugi zespół turystyki pieszej. Zespół adresowany jest do wszystkich studentów, którzy lubią chodzić w lesie, po łąkach i polach, którzy lubią potoki, jeziora, morze i góry.

Celem zespołu jest utrzymywanie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej jego uczestników poprzez świadomy kontakt z przyrodą.

Od momentu założenia zespołu minęło 3 lata. Przemierzyliśmy w tym czasie szlaki i bezdroża okolic Szczecina, Stargardu, Gryfina. Obeszliśmy Zalew Szczeciński dookoła oraz przeszliśmy wybrzeżem Bałtyku od Świnoujścia do Wisełki. Poznaliśmy pomniki przyrody i osobliwości na tym terenie.

A gdy świat się zazieleni i dzień staje się długi wybieramy się w góry.

Byliśmy:

  • w 2014 roku w Tatrach

  • w 2015 roku w Karkonoszach

  • w 2016 w Górach Stołowych i w Pieninach ( relacje na stronie SUTW w zakładce Łazęgi)

Halina Wiączek - Kapłońska

Poniżej kilka zdjęć z wędrówek zespołu.

Zdjęcia wykonała Maria Majewska i Halina Wiączek-Kapłońska

 

   

 powrót na poprzednią stronę