przejdź do treści

Wydarzenia: Przewodnik turystyczny po Szczecinie


Place Oriona w Szczecinie 2016

Place Oriona w Szczecinie 2016 r.

Astrologowie ze Szczecina Małgorzata i Edward Gardasiewiczowie opracowali
teorię, w której dowodzą, że trzy place w naszym mieście tj. plac Grunwaldzki, Odrodzenia i Szarych Szeregów względem Odry mają się tak, jak trzy piramidy w egipskiej Gizie względem Nilu oraz jak trzy gwiazdy w konstelacji Pasa Oriona względem Drogi Mlecznej. Odległość między placami i odległość do Odry, odpowiada położeniu trzech piramid w Gizie względem Nilu i trzech gwiazd Pasa Oriona względem Drogi Mlecznej.
Gwiazda ALNITAK, zwana zdrowiem, odpowiada pl. Grunwaldzkiemu
Gwiazda ALNILAM, zwana dobrobytem, odpowiada pl. Odrodzenia
Gwiazda MINTAKA, zwana miłością, odpowiada pl. Szarych Szeregów
Odra ze swoimi dopływami do Zalewu Szczecińskiego jest tak usytuowana, jak delta Nilu, a Droga Mleczna jest dopasowana swoim kształtem do nurtu obu tych rzek.
Teoria ta jest potwierdzona przez prof. astrofizyka Jerzego Stelmacha z Uniwersytetu Szczecińskiego. W 1873r. zapadła decyzja o likwidacji twierdzy, jaką był Szczecin. Zbudowano nowe, niezwykłej urody miasto, które na przełomie XIX/XX w. nazywano „perłą Pomorza”. Architektami, urbanistami, wizjonerami byli James Hobrecht, Konrad Kruhl oraz Wilhelm Meyer – Schwartau. Miastem, po jego przebudowie, rządził przez 29 lat nadburmistrz Herman Haken.
Astrologowie Małgorzata i Edward Gardasiewiczowie w porozumieniu z Radą Miasta Szczecin i działaczami PTTK ustalili, że należy w chodnikach ww. placów umieścić płyty mosiężne z wizerunkami gwiazd. Wmurowanie nastąpiło 17 maja 2009 r. W ten sposób powstał nowy magiczny, fascynujący szlak turystyczny. Wędrując tymi placami i przyległymi ulicami chodzimy jakby po niebie. Dodatkowo otaczają nas niezwykle piękne, wzbudzające zachwyt drzewa i krzewy, takie jak Budleja skrętolistna – najpiękniejszy krzew w Szczecinie, kwitnący w połowie czerwca. Takiego drugiego miasta nie ma w całej Polsce. Tylko Szczecin jest miastem Oriona.

Tekst – Weronika Ryba
Foto – Radosław Kleszczewski

1.     2.    

 

3.  

 

1.Płyta mosiężna z gwiazdą ALNITAK na pl. Grunwaldzkim.

2.Plyta mosiężna z gwiazdą ALNILAN na pl. Odrodzenia.

3.Płyta mosiężna z gwiazdą MINTAKA na pl. Szarych Szeregów.powrót na poprzednią stronę