przejdź do treści

Wydarzenia: Przewodnik turystyczny po Szczecinie


SPACER PO ŁASZTOWNI 10.12.2016

                                                       Spacer po Łasztowi
Wiele dobrego słyszałyśmy o spacerach po naszym mieście prowadzonych przez Panią przewodniczkę Weronikę Rybę. Już od dłuższego czasu zbierałyśmy się, aby osobiście przekonać się, jak one wyglądają.
     Właśnie w sobotę 10 grudnia 2016 r. mimo niezbyt zachęcającej do spacerów pogody, wybrałyśmy się na to spotkanie. Byłyśmy zaskoczone dużą liczbą osób, które przybyły na umówione miejsce zbiórki pragnąc dowiedzieć się  więcej o rejonie Łasztowni. Program obejmował m.in. następujące obiekty: Urząd Celny, Most Długi, Fabrykę Czekolady "Gryf". Kościół Świętej Trójcy, budynek Portowej Straży Pożarnej oraz teren Zarządu Portu Szczecin-Świnoujście. Wielokrotnie przechodzi się obok tych miejsc i nie zwraca uwagi na ważne, jak się okazało, obiekty.
    Pani przewodniczka jest osobą bardzo sympatyczną, kontaktową, bardzo zaangażowaną w to co robi. Nie zwracała uwagi na siąpiący deszcz (nawet nie otworzyła parasola) tylko zgodnie z planem prowadziła nas w wyznaczone miejsca, przekazując dużo interesujących wiadomości. Podczas prezentowania obiektów architektonicznych zwracała uwagę na interesujące elementy tych budowli. Pokazywała nam również okazy przyrodnicze napotkane podczas wędrówki.
    Po tak udanym dniu postanowiłyśmy, że będziemy brały udział w tego typu spotkaniach. Jesteśmy chętne do pogłębiania naszej wiedzy. Na pewno takie spotkania zachęcają do innego spojrzenia na nasze miasto. Mobilizują do sięgnięcia po odpowiednią literaturę, która jeszcze bardziej poszerzy naszą wiedzę, a to wszystko dzięki takim ludziom jak p. Weronika.
     Bardzo dziękujemy Pani Weronice Rybie i czekamy na następne ciekawe wyjścia.
 
    Uczestniczki sobotniego spaceru Mirosława Drożdż i Elżbieta Skrzeszewska.

 

   

    


  
powrót na poprzednią stronę