przejdź do treści

Wydarzenia: Przewodnik turystyczny po Szczecinie


W Muzeum Figur Woskowych 15-12-18

MUZEUM  FIGUR WOSKOWYCH w SZCZECINIE   15  grudzień 2018 r.
 
Daria  Nowak zajmująca się marketingiem, sprowadziła  przy pomocy spółki ART EXPO eksponaty figur woskowych  z Muzeum Figur Woskowych w Ustce na trzy miesiące do Szczecina, by tu zainstalować prowizoryczne Muzeum Figur Woskowych przy alei Niepodległości 18. Mieści się dokładnie w dawnej siedzibie McDonald.
Oficjalne otwarcie nastąpiło 22 listopada 2018 r. Na tę uroczystość został  zaproszony szczecinianin Bartosz Kurek, siatkarz,  aktualny złoty medalista Mistrzostw Świata 2018 r. Zrobił odlew swoich „złotych” rąk w gipsie. Będzie to wielka pamiątka, a jednocześnie własność Muzeum Figur Woskowych. W Muzeum mieści się 50 postaci  znanych z polityki, historii, wynalazków, artystów scen, filmów, nauki, muzyki, sportu,  a nawet postaci z bajek. Przed wejściem do sal wystawowych wita nas, tj. grupę około pięćdziesięcioosobową Charlie Chaplin – znana postać światowej sławy. Natomiast wewnątrz Muzeum ekspozycja Jana Pawła II wita zwiedzających z rozpostartymi ramionami. Dalej znajdują się postacie z życia polityki jak Lech Wałęsa, Józef Piłsudski, Włodzimierz Putin, Barak Obama,  Donald Trump i  inne osobistości.
Wśród pięćdziesięciu postaci woskowych znajdują się artyści z Hollywood Marylin Monroe, Angelina Jolie i Brad Pitt. Są także Mick  Jagger ze swoim zespołem, są Bitelsi. Na salach wystawowych znajdują się także sportowcy światowej sławy jak Robert Lewandowski, Bartosz Kurek, Messi, Ronaldo i wielu innych. Jest także dużo postaci z bajek znanych i już zapomnianych.
 
Godzinny pobyt w  salach wystawowych  to  dobra lekcja historii, a już na pewno  edukacja dzieci i młodzieży.
Trzeba przyznać, że Muzeum Figur Woskowych to wielka atrakcja dla mieszkańców Szczecina i okolic.
Każdy zwiedzający po wyjściu był poczęstowany pączkiem z nadzieniem różanym przez właściciela Starej Pączkarni.A
 A
  Tekst – Weronika RybaW
   Foto –  Zygmunt Krasnodębski; Marek Michalak


Postać Freddiego Mercurego

Postać Jana Pawła II

Ręce Bartyosza Kurka - siatkarza

Uczestnicy zwiedzasnia


powrót na poprzednią stronę