przejdź do treści

Wydarzenia: Turystyka Piesza i Krajoznawcza PIECHUR


Rajd: Podjuchy - Dąb Frater - Jezioro Szmaragdowe.

Jak wiosna, to tylko z PIECHUREM.

Rajd: Podjuchy - Dąb Frater - Jezioro Szmaragdowe.

Kierownik zespołu Grażyna Kwiatkowska zorganizowała 18 kwietnia br. rajd do Puszczy Bukowej. Członkowie PIECHURA, w piękny słoneczny poranek, zebrali się na przystanku linii szybkiego tramwaju przy ulicy Jaśminowej. Humory dopisywały.
      Autobusem 66 dojechaliśmy do Podjuch a później już piechotą, pokonując strome schody, wyruszyliśmy w głąb Puszczy; szliśmy częściowo szlakiem czarnym, zielonym i niebieskim. Był to kolejny nasz wypad w ten rejon w celu utrzymania sprawności fizycznej ale też odkrywania piękna Puszczy Bukowej, tym razem w momencie budzącej się do życia przyrody. Obserwowaliśmy kwitnienie wielu roślin, pierwsze  nieśmiałe listki na drzewach, słuchaliśmy  pięknego świergotu ptaków szukających partnerów do założenia gniazd.
      Było trochę emocji przy pokonywaniu jednego z wielu wzniesień, których w tej okolicy nie brakuje. Jedna z koleżanek zażartowała, że łatwiej byłoby pokonać górę  „ na czworakach”, co wywołało falę śmiechu.
      Ostatnia część naszej wędrówki prowadziła przez niezwykle urozmaicony teren wokół malowniczego Jeziora Szmaragdowego położonego na skraju Wzgórz Bukowych. Tutaj podziękowaliśmy Grażynie za zorganizowanie atrakcyjnej wędrówki  i  udaliśmy się w drogę powrotną do swoich domów.
                                                                     Krystyna Podwójci
Zdjęcia:
1. Schodzimy do Jeziora Szmaragdowego.
2. Odpoczynek.
3. Kijki w ręku i nawet w tramwaju jesteśmy PIECHURAMI.


1

2

3


powrót na poprzednią stronę