przejdź do treści

Wydarzenia: Turystyka Piesza i Krajoznawcza PIECHUR


Pożegnanie.

 We wrześniu pojechaliśmy pociągiem nad morze. Koło dworca pierwsza atrakcja- przeprawa promem przez Świnę. Z górnego pokładu podziwialiśmy okolicę skąpaną słońcem. Niecodziennie mamy taką okazję. Ruszyliśmy wzdłuż rzeki w kierunku północnym. Mijając port jachtowy dotarliśmy do Fortu Anioła, a potem do Fortu Zachodniego. Po zapoznaniu się z militarnymi budowlami ruszyliśmy dalej  i doszliśmy w okolicę  Wiatraka (Stawa Młyny), bardzo urokliwego i nierozłącznie kojarzącego się ze Świnoujściem. Spacer wzdłuż morza to zawsze przyjemne doznanie. Ponieważ słońce dalej pięknie świeciło, spędziliśmy trochę czasu na plaży. Poleżeliśmy na piasku, pewnie ostatni raz w tym roku.

Potem przez promenadę doszliśmy do zabudowań starej dzielnicy nadmorskiej. Podziwialiśmy odrestaurowane, przedwojenne wille i domy wypoczynkowe. I już nadeszła pora pożegnać się z  uzdrowiskiem, skierować się w stronę promu i dworca.

Wracaliśmy ulicą wzdłuż Parku Zdrojowego. To też ciekawe, piękne i zadbane przez miasto miejsce; warto by kiedyś poświęcić mu więcej czasu. Pogoda dopisała, humory również - ale my tak już mamy.

ŻEGNAJ LATO NA ROK.

 

                                                                                          Maria Grażyna Kwiatkowska

 

Zdjęcia:

  1. Nad Świną
  2. Z Fortu Anioła
  3. Brzeg morski

powrót na poprzednią stronę